5 didžiausios klaidos renkantis batelius

Kai parduotuvių lentynos nukrautos visa gausybe pačių įvairiausių basučių, kaip pasirinkti batus?Damutės turi nepamiršti, jog avalynę reikia rinktis ne tik pagal estetinį vaizdą, tačiau atkreipti dėmesį į patogumą bei batų poveikį sveikatai! Damutės prie kavutės pateikia
keletą naudingų patarimų, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidelių, renkantis avalynę vasarai :) :)

Klaidelė Nr. 5 - pernelyg ilgas padas

Dažniausiai ši klaida pasitaiko susigundžius dydžiu netinkamomis paplūdimio šlepetėmis arba "vietnamkėmis", kurios turi atskyrimo dirželį tarp pirštukų. Anot MedPage Today, toks pernelyg didelės avalynės pasirinkimas gali baigtis net odos ir sąnarių ligomis! Bet damutės pastebi ir kitą blogį - pasirinkus per laisvas šlepetes, ant jų galima tiesiog užlipti ir nusiversti tiesiai ant akių gražiausiam miesto kavalieriui! Tad jei matot, kad dydis ryškiai ne jums, dėkit net ir pačias gražiausias šliopkes atgal į lentyną, lai jos atitenka kam ir turi - didžiapėdei damutei!

http://www.damutespriekavutes.lt/2017/07/5-didziausios-klaidos-kurias-daro.html

Klaidelė Nr. 4 - per laisva avalynė

Damutės kojytei per didelė avalynė netinka. Jeigu bateliai yra laisvi, vadinasi einant jie laikosi tik ant kojų pirštukų, tokiu būdu per smarkiai įtempiant visos kojos raumenis, kas ilgainiui atsilieps damutės eisenos grožiui. O dar ilgiau nešiojant per laisvą avalynę - kojų pirštukai bei sąnariai deformuojasi, atsiranda nuospaudos ant kauliukų bei kelių ir nugaros skausmai.

Susijęs vaizdas


Klaidelė Nr. 3 - batukai pagaminti iš nenaturalių medžiagų

Kad ir kokie būtų gražūs vasarinukai, tačiau jeigu jų medžiaga yra sintetinė, vasarą tokių batukų reikia vengti. Eko oda ar kitas odos pakaitalas, vasaros metu gali būti pavojingas - aukštesnė oro temperatūra paveikia nenatūralios medžiagos daleles, prasideda cheminiai procesai ant pačios damutės kojų! Be to, tokia avalynė yra visiškai nelaidi orui, vadinasi didelė tikimybė išsivystyti odos ar nagučių grybeliui!

Susijęs vaizdas

Klaidelė Nr. 2 - lakuoti bateliai

Vasaros metu derėtų atsisakyti uždarų lakuotų batelių, kad ir kokie nuostabiai gražūs pastarieji bebūtų. Lakuota medžiaga yra nelaidi orui bei drėgmei, tokiu būdu padedant atsirasti nepageidaujamam grybeliui. Be to, aukšta temperatūra kenkia ir patiems bateliams - šie gali trūkinėti, kuomet oro tempratūra svyruoja virš +25° C bei žemiau -10° C.

Susijęs vaizdas

Klaidelė Nr. 1 - lygiapadžiai batai

Batukus lygiu padu galima nešioti ne daugiau 1 - 2 valandų per dieną! Lygus padas neapsaugo kulno nuo žemės nelygumų ir to pasekoje, damutės skelete kasdien atsiranda daug mikroįtrūkimų! Išeitis - specialūs ortopediniai vidpadžiai, kurie palaikys naturalią kojytės padėti, bei batukai su 2,5 - 4 cm. kulniuku.


Daugiau damučių patarimų:
Grįžti į pradinį

Related image

Atsiųsk damutėm savo damutišką istoriją!